6М070600 ” Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау

“магистрлік бағдарламасы” Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау ” елдің мұнай-газ, ауыл шаруашылығы, өнеркәсіп секторы, ғылыми және білім беру саласы үшін жоғары дәрежелі мамандарды оқытуға бағытталған.

Академиялық дәрежесі

:техника және технология магистрі, техника ғылымдарының магистрі

түсу емтиханының:

шет тілінен;

бейіндік пәннен.

Оқу түрі:

оқу мерзімі:

1,5 жыл (бейіндік бағыт)

2 жыл (ғылыми-педагогикалық бағыт)

білім беру бағдарламасының мамандануы – Мұнай геологиясы және газ

траекториясы құрлықта және акваторияларда Мұнай және газ кен орындарын іздеу, барлау, өнеркәсіптік игеру және пайдалануды қамтитын ғылым мен материалдық өндіріс саласын қамтиды.

Бағдарламаның ерекшеліктері

• НААР және БСҚА бағдарламасы бойынша кредиттеледі;
  • жоғары білікті профессор-оқытушылар құрамы, академиялық ұтқырлық бағдарламасы бойынша қосымша білім алу мүмкіндігі бар;
  • мамандандырылған зертхананың, Түрген (Түрген шатқалы) базасында кешенді обсерваторияның, тәжірибелік жұмыстарды жүргізуге арналған оқу полигоны бар., сондай-ақ Ақтау қаласындағы ҒӨО.
  • Білім алушылардың академиялық ұтқырлық бағдарламаларын іске асыруды қамтамасыз ету;
  • семинарларда қаралатын мәселелердің ғылыми құндылығы мен өзектілігін ескере отырып, нәтижелері оқу процесіне енгізілетін халықаралық семинарлар өткізу. Томск политехникалық университеті (Томск қ., Ресей), Халықаралық инновациялық технологиялар университеті (Қырғызстан);
  • Украина Ұлттық тау-кен университеті (Украина), “PetroChina” компаниясының техникалық мұнай институты (ҚХР), Шыңжаң мұнай техникалық академиясы(ҚХР), Шыңжаң университеті (ҚХР), Солтүстік Кипр Таяу Шығыс университеті (Түркия), Санкт-Петербург Мемлекеттік Теңіз техникалық университеті (Санкт-Петербург қ., Ресей), “ұлттық тау-кен университеті” мемлекеттік жоғары оқу орны (Днепропетровск қ., Украина), Уфа мемлекеттік мұнай техникалық университеті (Уфа қ., Ресей).

Кәсіби пәндер / эксклюзивті курстар.

• Геологияның қазіргі мәселелері;
  • қазіргі заманғы жер қойнауын пайдаланудың өзекті мәселелері;
  • Қазақстан мен әлемнің шөгінді бассейндерін талдау;
  • Мұнай және газ кен орындарын қалыптастыру теориясы;
  • Мұнай-газ бассейндерінің геодинамикасы;
  • мұнай-газ ұңғымаларын сейсмикалық және геофизикалық зерттеулерді түсіндіру;
  • пайдалы қазбалар кен орындарын іздеу және барлаудың теориялық негіздері және әдістері;
  • құрлықта және теңізде мұнай-газ аумақтарының геоэкологиясы мәселелері;

Оқытушылар, бизнес-тренерлер:

Ратов Б. Т. – Т. ғ. д., академик (IAELPS),БҰҰ БСҰ жанындағы қауымдастырылған профессор;

Муратова С. К. – т. ғ. к., қауымдастырылған профессор;

Өмірзақова Э. Ж. – т. ғ. к., қауымдастырылған профессор;

Музаппарова А. Б.-т. Ғ. М., сеньор – дәріс беруші;

Нуранбаева Б. М.-Х. ғ. к., Ржа профессоры, ассоц.профессор;

Жанабаев Т. А.-PhD, қауымдастырылған профессор;

Смашов Н. Ж. – РФ т. ғ. к., қауымдастырылған профессор;

Иргибаев Т. Н. – т. ғ. к., қауымдастырылған профессор;

Шукманова А. А. – PhD, қауымдастырылған профессор;

халықаралық қызмет

– “ГМПИ” мамандығының халықаралық ынтымақтастығы жоғары білім беру саласындағы халықаралық білім беру кеңістігіне бірігуге бағытталған. Білім беру бағдарламаларының халықаралық сертификаттары бар оқытушыларды мұқият талдауға және іріктеуге ерекше көңіл бөлінеді.

2014 жылы “Геология және пайдалы қазбалар кен орындарын барлау” мамандығының магистранттары “PetroChina” (ҚХР) компаниясының техникалық мұнай институтында, Шыңжаң мұнай техникалық академиясында (ҚХР), Шыңжаң университеті (ҚХР) және Санкт-Петербург Мемлекеттік Теңіз техникалық университетінде (Санкт-Петербург қ., Ресей) тағылымдамадан өтті.

Сәуір айында 2017 ж. профессор-оқытушылар құрамының, магистранттар мен студенттердің академиялық ұтқырлығын дамыту тұжырымдамасы аясында білім сапасын арттыру мақсатында STRAKA Wolfgang, Mag семинар өткізілді. Dr. rer.nat. Табиғи ресурстар және қолданбалы қоғамдық ғылымдар университеті (BOKU), Вена азаматтық құрылыс және қауіпті табиғи құбылыстар кафедрасы, Peter Jordan-Stra қолданбалы геология институты.e 70, A-1190 Wien, Austria

Жұмысқа орналасу мүмкіндігі

• АО «Карачаганак Петролиум Оперейтинг»,
  • АО «СНПС-Актобемунайгаз»,  АО «Тургай Петролеум»,
  • АО «Озенмунайгаз»,
  • АО «Мангистаумунайгаз»,
  • ТОО «Тенгизшевройл»
  • ТШО компания «Шлюмберже» (Schlumberger),
  • ТОО «Каракудукмунай»,
  • ТОО «Амангельды Газ»,
  • АО «Каражанбасмунай»
  • ТОО «Helios»

Түлектердің пікірлері

“Каспий университетінің магистратурасы мен үшін жалпы ғылымда, сондай-ақ мұнай-газ секторының аса күрделі, бірақ тартымды саласында да көптеген мүмкіндіктер ашты, ғылыми мүдделерді тоғыстыруға көмектесті, пікірлес әріптестермен таныстырды”. Қалиев Сұлтан Фархадұлы, Каспий университетінің техника және технология магистрі.